Aktualności

Promocja aktywnej integracji na Mazowszu

2011.09.28 13:20 , aktualizacja: 2012.02.24 12:33
Autor: Arleta Dębkowska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.Tomasz Stefański
fot.Tomasz Stefański
fot.Tomasz Stefański

W dniach 27-28 września br. w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca działania kampanii promującej pracę socjalną i instytucje aktywnej integracji pn. „Zawsze pomocni”, realizowanej w ramach projektu „Razem dla Mazowsza – Edukacja w Działaniu” 2011. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Kampania „Zawsze pomocni” jest pionierskim projektem w Polsce, mającym na celu zmianę sposobu myślenia na temat pracownika socjalnego i pomocy społecznej. Jej ideą jest uświadamianie roli, jaką pełnią instytucje pomocy społecznej we współczesnym społeczeństwie.

 

- Niezwykle ważne jest, aby rozwijać aktywne formy integracji społecznej i umożliwić dostęp do nich osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Należy także poprawić skuteczność funkcjonowania instytucji pomocy społecznej w regionie – podkreślił wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, otwierając konferencję.

 

Podczas spotkania omówiono perspektywy rozwoju polityki społecznej na Mazowszu oraz wykorzystanie środków unijnych na ten cel. Zastępca dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Barbara Kucharska zaprezentowała projekt „Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu” 2011. Rozmawiano również na temat planów realizacji projektów systemowych na rok 2012. Przedstawiciele poszczególnych instytucji, m.in. sądu, policji, straży miejskiej, służby więziennej, straży pożarnej, służby zdrowia, dyskutowali o zasadach współpracy z instytucjami pomocy społecznej. 

 

W konferencji wzięli udział kierownicy, pracownicy oraz koordynatorzy projektów jednostek organizacyjnych pomocy społecznej i aktywnej integracji, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się problematyką pomocy społecznej z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorem było Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.

Liczba wyświetleń: 516

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.