Aktualności

Marecki marsz po zdrowie

2011.10.03 12:45 , aktualizacja: 2012.02.24 11:59

Autor: Arleta Dębkowska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Anna Sajnog
  • fot.Anna Sajnog
  • fot.Jacek Łukasiak
  • fot.Jacek Łukasiak
  • fot.Jacek Łukasiak

1 października br. w Markach odbyła się impreza sportowa – Marki Nordic Walking Cup. Celem zawodów była promocja zdrowego stylu życia. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Promocja zdrowego trybu życia, optymalnie zbilansowanej diety, ochrony zdrowia oraz rywalizacja sportowa – to główne cele, jakie przyświecały organizatorom imprezy.

 

Zawody rozpoczęły się o godz. 13.00, po chwili na starcie pojawili się pierwsi uczestnicy. W kategorii wiekowej 2-7 lat na dystansie 250 m zwycięzcą okazała się Ola Kopeć z Puław. W kategorii wiekowej 8-15 lat na dystansie 4,5 km z podziałem na płeć zwyciężyli  – Kamila Paciorek oraz Sebastian Jaroch, oboje z Marek. Najciekawsza okazała się rywalizacja na dystansie 6,5 km. Trasę o tej długości mieli do pokonania zawodnicy w klasie senior. Zwycięzcą w kategorii kobiet została Jolanta Kaparuk z Worsów, która osiągnęła czas 00:57:23, a w kategorii mężczyzn pierwszy na mecie, z czasem 00:51:41, był  Józef Maciej Brzezina z Sochaczewa.

 

Nad kondycją zawodników czuwali profesjonalni instruktorzy Gravitan, a treningi z zakresu techniki nordic walking prowadzone były przez instruktorów Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

 

Po zawodach odbył się piknik promujący zdrowy tryb życia. Zorganizowano również loterię – zebrane środki przekazane zostały na przytulisko dla zwierząt „Znajdki”, znajdujące się w powiecie wołomińskim.

 

Organizatorami wydarzenia byli: Rada Miasta Marki, Burmistrz Miasta Marki oraz Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

Liczba wyświetleń: 640

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.