Aktualności

Żyj bez agresji

2011.10.03 13:55 , aktualizacja: 2012.02.24 11:55

Autor: Arleta Dębkowska (opr. AS), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Żyj bez agresji” – to hasło pikniku, który zorganizowano 1 października 2011 r. na Rynku Miejskim w Legionowie. W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Piknik był częścią kampanii społecznej „Żyj bez agresji”, realizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Ideą projektu jest promocja nieagresywnego stylu życia wśród młodzieży szkolnej.

 

W programie imprezy dominowały występy młodych ludzi – gwiazdą wieczoru był zespół „The Pupils”. Ponadto na scenie wystąpili m.in.: Sebastian Gawlik, Dominika Kępińska, odbył się pokaz break-dance, sztuk walki oraz iluzji. Wiele atrakcji czekało też na najmłodszych.

 

Głównym celem projektu ,,Aktywność drogą do sukcesu", realizowanego przez OPS w Legionowie, jest wzrost aktywności społecznej i zawodowej osób niepracujących, będących w wieku aktywności zawodowej i korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, poprzez nabycie kwalifikacji zawodowych, wzrost poziomu wiedzy na temat lokalnego rynku pracy, podniesienie samooceny, zwiększenie zdolności komunikacyjnych oraz motywacji do zmiany sytuacji życiowej. Projekt ma służyć również integracji społecznej mieszkańców Legionowa.

  • fot.Adam Aksamit
  • fot. Robert Chomka
  • fot.Adam Aksamit
  • fot.Adam Aksamit

Liczba wyświetleń: 457

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.