Aktualności

Płock, Błonie, Kobyłka, Ostrów Mazowiecka oraz Przesmyki z dofinansowaniem unijnym

2011.10.05 15:10 , aktualizacja: 2012.02.24 11:25

Autor: Zespół Prasowy MJWPU, Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Kompleksowy remont płockiej „Małachowianki”, informatyzacja szpitala w Ostrowi Mazowieckiej, rekultywacja składowisk w regionie płockim, instalacja kolektorów słonecznych w gminach: Repki, Przesmyki, Korczew i Paprotnia, promocja gminy Błonie oraz budowa sieci szerokopasmowego Internetu w Kobyłce to główne założenia sześciu projektów, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają unijne dofinansowanie.

 

Pięć umów oraz jedną preumowę w tej sprawie podpisali 5 października br. przedstawiciele samorządu województwa – marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Marcin Kierwiński oraz beneficjenci. Łączna wartość wszystkich projektów to 56 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie blisko 37,2 mln zł.

 

Podpisujemy dzisiaj umowy na unijne dofinansowanie bardzo różnych inwestycji. Długo oczekiwany i niezbędny remont generalny przejdzie najstarsza szkoła w Polsce – płocka „Małachowianka”, także w powiecie płockim zrekultywowanych zostanie pięć składowisk odpadów. Nie można również pominąć dwóch projektów z zakresu informatyzacji w szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej oraz w Kobyłce – podkreślił marszałek Adam Struzik.Moją szczególną uwagę zwrócił jednak projekt gminy Przesmyki, dzięki któremu w czterech gminach domy ponad 6,5 tys. mieszkańców będą ogrzewane energią słoneczną. Na budynkach zainstalowane zostaną kolektory słoneczne. To jeden z pierwszych i największych tego typu projektów na Mazowszu – dodał.

 

Serdecznie gratuluję wszystkim beneficjentom, a zwłaszcza dyrektorowi szpitala powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. Ostatnio odwiedziłem, ten jeden z najlepszych szpitali powiatowych na Mazowszu i muszę przyznać, że już jest on na poziomie europejskim. Dzięki informatyzacji i wprowadzeniu usług przez Internet stanie się on szpitalem na światowym poziomie – zaznaczył wicemarszałek Marcin Kierwiński.

  • fot. Anna Groszyk - Książak
  • fot. Anna Groszyk - Książak
  • fot. Anna Groszyk - Książak
  • fot. Anna Groszyk - Książak
  • fot. Anna Groszyk - Książak
  • fot. Anna Groszyk - Książak
  • fot. Anna Groszyk - Książak
  • fot. Anna Groszyk - Książak
  • fot. Anna Groszyk - Książak

Pliki do pobrania

Rozmiar: 47 kB, Liczba pobrań: 586, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1011

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.