Aktualności

Powiat płoński rozkopany

2011.10.07 13:20 , aktualizacja: 2012.02.24 10:54

Autor: Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Przebudowa ulic oraz rozbudowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Płońsku to dwa projekty, na realizację których powiat płoński otrzymał dofinansowanie unijne w ramach RPO WM. 7 października br. marszałek Adam Struzik wraz z władzami powiatu sprawdzał postęp prac realizowanych inwestycji.

 

Projekt drogowy zakłada przebudowę trzech ulic – Płockiej (na odcinku od Rynku do ul. Mazowieckiej), dwóch odcinków ul. Kolejowej oraz ul. Kopernika (od ul. Płockiej do ul. Sportowej). Wybudowane zostaną także ścieżki rowerowe, trzy ronda oraz parking. Projekt jest obecnie w pierwszej fazie realizacji. Całkowita wartość inwestycji to ponad 10 mln zł, z czego kwota dofinansowania wynosi blisko 9 mln zł.

 

Widząc wielki plac budowy, marszałek Adam Struzik powiedział, iż zdaje sobie sprawę, że wyłączenie z ruchu jednej z głównych arterii miasta spowodowało utrudnienia w poruszaniu się. – Wiem, że wymaga to wiele cierpliwości i wyrozumiałości ze strony mieszkańców. Jestem jednak przekonany, że dzięki nowej nawierzchni, chodnikom i ścieżkom rowerowym znacznie poprawi się komfort i bezpieczeństwo jazdy. Z pewnością też pozytywnie wpłynie na atrakcyjność inwestycyjną Płońska – mówił marszałek.

 

Drugi z projektów jest już na finiszu. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Płońsku został rozbudowany o salę gimnastyczną oraz budynek socjalno-dydaktyczny. To dobra wiadomość dla blisko 900 uczniów uczęszczających do tej placówki. Dzięki realizacji przedsięwzięcia będą oni niebawem mogli korzystać z pełnowymiarowej hali sportowej wraz z zapleczem, biblioteki, czytelni i sal lekcyjnych. Dofinansowanie umożliwi też w istniejącym budynku szkoły usunięcie barier architektonicznych utrudniających poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Wartość inwestycji to ponad 4,3 mln zł, a dofinansowanie unijne ponad 3,6 mln zł.

  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. arch. Starostwa...

Liczba wyświetleń: 947

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.