Aktualności

Nowe inwestycje w gminie Sterdyń

2011.10.14 14:55 , aktualizacja: 2012.02.24 10:29

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

14 października br. w Sterdyni (pow. sokołowski) oddano do użytku inwestycje zrealizowane w bieżącym roku na terenie gminy. Podczas uroczystości Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Zrealizowanie tak wielu potrzebnych mieszkańcom gminy inwestycji nie byłoby możliwe gdyby nie pozyskane środki zewnętrzne – podkreślił Wójt Gminy Sterdyń Marian Zalewski.

 

Lista sfinalizowanych przedsięwzięć jest imponująca. Udało się m.in. rozbudować gminną oczyszczalnię ścieków – powstał reaktor wielofunkcyjny ze stacją dmuchaw oraz zbiornik retencyjno-uśredniający. Zmodernizowano też i przebudowano dotychczasowe mechanizmy – funkcjonujące w oczyszczalni od 2001 roku. Koszt inwestycji, dofinansowanej w ramach PROW 2007-2013, wyniósł ponad 2 mln zł.

 

Przebudowano też drogę gminną w miejscowości Dzięcioły Kolonia. W ramach zadania wykonano nową nawierzchnię i utwardzono pobocza. Jak podkreślono, dużo pracy w przygotowanie terenu pod budowę drogi włożyli mieszkańcy – w czynie społecznym wykarczowali zachwaszczenia znajdujące się na poboczach oraz aktywnie uczestniczyli podczas renowacji rowów.

 

Kolejna inwestycja, zlokalizowana w Sterdyni, to zagospodarowanie terenu przy ośrodku zdrowia. Powstał tu parking wraz z chodnikami, którego budowa dofinansowana została ze środków PROW 2007-2013.

 

Dla najmłodszych mieszkańców gminy szczególne znaczenie ma natomiast otwarcie przy szkole podstawowej Bloku Żywieniowego, w którym mieści się stołówka dla dzieci. W nowym dwukondygnacyjnym budynku jest również świetlica oraz pokój cichej nauki.

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska pogratulowała włodarzom gminy finalizacji tak ważnych i potrzebnych inwestycji. Rozwój miast i wsi oraz dążenie do podnoszenia komfortu życia mieszkańców warunkuje gospodarczy rozkwit całego województwa – dodała. Doceniam zwłaszcza te przedsięwzięcia, które, służąc nam wszystkim, chronią jednocześnie mazowiecką przyrodę – podsumowała członek zarządu.

  • Pobierz: fot. Tomasz Napiórkowski
  • Pobierz: fot. arch. UG Sterdyń
  • Pobierz: fot. arch. UG Sterdyń
  • Pobierz: fot. arch. UG Sterdyń
  • Pobierz: fot. arch. UG Sterdyń
  • Pobierz: fot. arch. UG Sterdyń
  • Pobierz: fot. Tomasz Napiórkowski
  • Pobierz: fot. Tomasz Napiórkowski
  • Pobierz: fot. Tomasz Napiórkowski

Liczba wyświetleń: 1970

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.