Aktualności

Konferencja nt. zmian w rozkładach jazdy

2011.11.15 15:20 , aktualizacja: 2012.02.24 09:32

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Od 11 grudnia br. obowiązywać będą nowe rozkłady jazdy pociągów Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej, edycji 2011/2012. 15 listopada podczas konferencji prasowej o zmianach poinformowali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, prezes Zarządu Kolei Mazowieckich-KM sp. z o.o. Artur Radwan oraz prezes Warszawskiej Kolei Dojazdowej Grzegorz Dymecki.

 

Rozkład jazdy KM będzie bardziej przyjazny podróżnym ze względu na ujednolicenie i zmniejszenie liczby terminów kursowania pociągów, a także lepsze skomunikowanie połączeń. Poprawi się także układ połączeń w godzinach porannego oraz popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Więcej na www.mazowieckie.com.pl

 

Rozkład jazdy pociągów WKD, w porównaniu z dotychczasowym nie ulegnie zmianie. W dalszym ciągu będzie charakteryzować się swoimi mocnymi stronami, a zatem: stosunkowo dobrą częstotliwością w godzinach szczytu oraz stałymi godzinami odjazdów. Nowy rozkład przewiduje uruchomienie 129 pociągów w dni powszednie i 76 w dni świąteczne. Więcej na www.www.wkd.com.pl

 

– Poprawi się częstotliwość kursowania pociągów, na torach pojawią się też nowe, wygodne pociągi. Pozycja naszych spółek z roku na rok się umacnia. Warto podkreślić, że Koleje Mazowieckie są drugim co do wielkości przewoźnikiem w kraju. W 2012 r. przewiozą aż 56 mln pasażerów. Samorząd województwa dopłaci do tych przewozów blisko 264 mln zł. To duże obciążenie dla budżetu województwa, ale bez nowoczesnego transportu nie można mówić o stymulowaniu rozwoju województwa – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

– Dodatkowo oferta przewozowa KM wzbogaci się o nocne pociągi weekendowe oraz nowe połączenia przyspieszone. Znajdą się w nim także tzw. pociągi lotniskowe, czyli pociągi zapewniające sprawne połączenie z budowanym lotniskiem w Modlinie – powiedział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

– Podróżni będą mogli poznać nowy rozkład jazdy już miesiąc wcześniej. Co ważne, układaliśmy go, korzystając z sugestii samych pasażerów. Rozkład będzie bardziej czytelny ze względu  na ujednolicenie oznaczeń. Zostaną uruchomione dodatkowe połączenia: Kutno – Płock – Sierpc, Warszawa – Celestynów, Sochaczew – Warszawa Gdańska, Radom – Pionki. Postaramy się także zapewnić możliwość dojazdu do pracy w weekendy we wczesnych godzinach porannych – dodał prezes Kolei Mazowieckich Artur Radwan.  

 

– Mając na uwadze nasze możliwości i zapotrzebowania pasażerów, zwiększyliśmy częstotliwość kursowania pociągów. Na najbardziej obciążonym odcinku pomiędzy Komorowem i Warszawą częstotliwość w godzinach szczytu będzie wynosiła od 7 do 15 minut. Stworzyliśmy także stałe godziny odjazdów w poszczególnych kierunkach. Na trasie do Grodziska Mazowieckiego „20 po” , natomiast „za 10” do Milanówka – zaznaczył prezes Warszawskiej Kolei Dojazdowej Grzegorz Dymecki.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 93 kB, Liczba pobrań: 645, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 507 kB, Liczba pobrań: 514, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 648 kB, Liczba pobrań: 585

Liczba wyświetleń: 2248

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.