Aktualności

Zgromadzenie Parlamentu Hanzeatyckiego

2011.11.18 15:25 , aktualizacja: 2012.03.23 10:59
Autor: Arleta Dębkowska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
fot. Marcin Kałuski,...
fot. Marcin Kałuski,...
fot. Marcin Kałuski,...

17 listopada br. w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego przy ul. Miodowej w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Parlamentu Hanzeatyckiego. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Wicemarszałek w swoim wystąpieniu przybliżył reprezentantom 11 państw Regionu Morza Bałtyckiego przedsięwzięcia podejmowane przez władze województwa,   związane z innowacyjnością i rozwojem przedsiębiorczości na Mazowszu. – Innowacyjność staje się podstawą konkurencyjności oraz stabilnego wzrostu nowoczesnych gospodarek wiedzy. Stworzenie przyjaznego dla przedsiębiorców regionalnego systemu innowacji stanowi priorytet w polityce Samorządu Województwa Mazowieckiego, czego potwierdzeniem jest realizacja kluczowych dokumentów sektorowych, m.in. Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego, Strategii e-Rozwoju czy Regionalnej Strategii Innowacji na lata 2007 – 2015, ale przede wszystkim działania podejmowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego – podkreślił.

 

Parlament Hanzeatycki to instytucja, która od 1994 roku zrzesza izby rzemieślnicze oraz przemysłowo-handlowe ze wszystkich państw nadbałtyckich i reprezentuje interesy łącznie około 450 tys. małych i średnich przedsiębiorstw. Parlament, dzięki swojej działalności wzmacnia konkurencyjność całego regionu Bałtyku, umożliwiając wzajemną wymianę dobrych praktyk i doświadczeń ze zrzeszonych państw. Ponadto promuje sektor MSP i rzemiosło, wspierając jednocześnie oświatę zawodową. Nie tylko pomaga w podnoszeniu kwalifikacji przedsiębiorców, ale umożliwia im także nawiązanie nowych kontaktów biznesowych na szczeblu międzynarodowym. Organizuje też wspólne imprezy (np. kongresy, seminaria, warsztaty), jak również targi, wystawy oraz wspiera inne działania związane z promocją wymiany i zbytu.

Liczba wyświetleń: 564

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.