Aktualności

Otwarcie inwestycji drogowej w gminie Stara Kornica

2011.11.21 09:45 , aktualizacja: 2012.02.24 09:09

Autor: Dariusz Napiórkowski, Delegatura UMWM w Siedlcach, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

18 listopada br. w miejscowości Wyrzyki Kolonia (gm. Stara Kornica, pow. łosicki) oddano do użytku drogę wybudowaną dzięki dofinansowaniu ze środków związanych z wyłączaniem z produkcji gruntów rolnych. W uroczystości wzięła udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

W ramach dotacji w kwocie 49 tys. zł gmina wybudowała 586 mb drogi dojazdowej do gruntów i zabudowań rolnych.

 

Środki związane z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych, decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego, przeznaczone zostały na udzielanie dotacji na:budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych, budowę i renowacjęzbiorników wodnych służących małej retencji, a także zakup sprzętu pomiarowegoi informatycznego oraz oprogramowania, niezbędnego do zakładania i aktualizowaniaoperatów ewidencji gruntów oraz prowadzenia spraw ochrony gruntów rolnych. W bieżącym roku na realizację programu rozdysponowano ponad 11,5 mln zł. Do dofinansowania zakwalifikowano 192 inwestycje gminne oraz 33 zadnia powiatów z całego Mazowsza.

  • fot. Tomasz Jeziorski
  • fot. Tomasz Jeziorski
  • fot. Tomasz Jeziorski

Liczba wyświetleń: 676

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.