Aktualności

IV Samorządowe Dożynki w Kozienicach

2002.09.20 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

W dniu 15 września 2002 roku w Kozienicach odbyły się IV Samorządowe Dożynki Województwa Mazowieckiego. Po raz pierwszy w roku bieżącym Dożynki Województwa Mazowieckiego były organizowane wspólnie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

W dożynkach udział wzięli przedstawicieli władz rządowych i samorządowych województwa.
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele św. Rodziny w Kozienicach. Następnie korowód dożynkowy, ubarwiony pięknymi wieńcami dożynkowymi, przeszedł przez ulice miasta.

Główna część uroczystości odbyła się na stadionie w centrum miasta Kozienice. Włodarze województwa z Marszałkiem Adamem Struzikiem, Przewodniczącym Włodzimierzem Nieporętem i Wojewodą Leszkiem Mizielińskim na czele w swoich wystąpieniach podkreślali wielokrotnie rolę i znaczenie wsi polskiej i pracy polskiego rolnika oraz wspomnieli o szansach i zagrożeniach dla polskiej wsi w kontekście wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Po ceremonii dzielenia się chlebem publiczność bawił zespół SGGW „PROMNII”.

Podczas dożynek nagrodami zostali uhonorowani m.in. Laureaci konkursu Polski Producent Żywności, laureaci konkursu AGROLIGA 2002 oraz zasłużeni mieszkańcy powiatu Kozienickiego, którzy otrzymali medale Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jarosława Kalinowskiego, laureaci konkursu ekologicznego organizowanego przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Mimo deszczu na scenie w Kozienicach występował Krzysztof Krawczyk, Kabaret „Pigwa” i wiele zespołów młodzieżowych i kapel.

Liczba wyświetleń: 695

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.