Aktualności

Święto Kolejarza 2011

2011.11.25 10:55 , aktualizacja: 2012.02.23 15:13

Autor: Joanna Nieborek, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

24 listopada br. uroczyście obchodzono Święto Kolejarza w Kolejach Mazowieckich. W spotkaniu wziął udział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

- Kiedy myślę o minionym roku, jestem przekonany, że mamy liczne powody, by tegoroczne Święto Kolejarza uczcić wyjątkowo uroczyście. Lista osiągnięć jest imponująca. Za nami wiele inwestycji i nowatorskich rozwiązań, które jeszcze silniej umocniły pozycję Spółki jako najnowocześniejszego przewoźnika regionalnego - drugiego w kraju pod względem liczby przewożonych pasażerów. Zainteresowanie, z jakim spotkała się emisja euroobligacji na początku roku, dowodzi zaufania inwestorów co do rozwoju sektora kolejowego w Polsce, ale też tego, że śmiałe rozwiązania służą promocji kolei nie tylko w kraju, ale i zagranicą – podkreślił prezes Zarządu Kolei Mazowieckich Artur Radwan. - Bez zaangażowania Samorządu Województwa Mazowieckiego i efektywnej współpracy realizacja marzeń o nowoczesnej, prężnie działającej firmie byłaby niemożliwa - dodał.

 

Kolejarze przyjęli także życzenia i podziękowania od wicemarszałka Krzysztofa Grzegorza Strzałkowskiego. - Sukces kolei na Mazowszu nie byłby możliwy m.in. bez wysiłku kolejnych zarządów Spółki, związków zawodowych, bez pracowników. Nie byłby możliwy bez dialogu - mówił wicemarszałek.

 

Podczas uroczystości wicemarszałek wręczył pracownikom spółki odznaczenia resortowe. Przyznawane są od 2000 r. i mają na celu uhonorowanie osób, których praca zawodowa oraz zaangażowanie w wykonywane obowiązków przyczyniły się do rozwoju transportu kolejowego w Polsce. Odznakę „Zasłużony dla Transportu Rzeczypospolitej Polskiej” otrzymał Michał Panfil, członek Zarządu Kolei Mazowieckich, natomiast medalami „Zasłużony dla Kolejnictwa” uhonorowano 23 pracowników. Po raz czwarty zostały także wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Kolei Mazowieckich” oraz nagrody „Kryształowe KaMusie”.

 

Uroczystości poprzedziła msza święta, odprawiona w kościele pw. św. Wacława, którą celebrował ks. Ryszard Marciniak, Krajowy Animator Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

Liczba wyświetleń: 703

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.