Aktualności

Otwarcie zmodernizowanej Stacji Transportu i Obsługi Pojazdów w Ostrołęce

2011.11.25 11:50 , aktualizacja: 2012.02.23 15:11

Autor: Milena Szymańska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Monika Guzowska

fot. arch. SPZOZ...
fot. Ryszard Sidorzak
fot. Ryszard Sidorzak
fot. arch. SPZOZ...
fot. arch. SPZOZ...
fot. arch. SPZOZ...

24 listopada br. w Ostrołęce otwarto zmodernizowaną Stację Transportu i Obsługi Pojazdów. W uroczystości Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

 

Modernizacja siedziby placówki rozpoczęła się w 2006 roku. Inwestycja była prowadzona w ramach programu „Modernizacja i wyposażenie budynków dla potrzeb ratownictwa medycznego. Modernizacja obiektów stacji i zakup wyposażenia”. W ramach pierwszego etapu wykonano częściowy remont dachu wraz z dociepleniem, zmodernizowano linię diagnostyczną oraz zakupiono urządzenia dla potrzeb Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Następnie zostały ocieplone ściany budynku hali napraw, wykonano w niej wentylację mechaniczną, a także wyremontowano drogi dojazdowe.

 

Widząc efekty prac, członek Zarządu Wiesław Raboszuk, pogratulował władzom ostrołęckiego Meditransu wytrwałości i konsekwencji w realizacji tego zadania.

 

Dyrektor Ostrołęckiego Meditransu Mirosław Dąbrowski natomiast podziękował za umieszczenie tego przedsięwzięcia w Wojewódzkim Planie Inwestycyjnym. Dzięki tej inicjatywie i wsparciu finansowym karetki będą sprawnie dojeżdżać do pacjentów – zapewniał.

 

Stacja oprócz wykonywania przeglądów i napraw karetek, świadczy też usługi klientom indywidualnym i jako jedyna w powiecie ostrołęckim posiada kanał, na który swobodnie może wjechać samochód ciężarowy. Inwestycja była współfinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w kwocie 2 734 648 zł oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 44 500 zł.

Liczba wyświetleń: 488

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.