Aktualności

Kolejne inwestycje w gminie Jabłonna Lacka już gotowe

2011.11.28 10:05 , aktualizacja: 2012.02.23 15:07

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Rok 2011 upływa w powiecie sokołowskim pod znakiem inwestycji. 25 listopada br. w Jabłonnie Lackiej podsumowano dotychczasowe prace i oddano do użytku kolejne gotowe projekty. W uroczystości wzięła udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Modernizacja drogi gminnej Gończa-Teofilówka, remont świetlicy wiejskiej w Toczyskach Podbornych, budowa chodników w Jabłonnie Lackiej, Dzierzbach Włościańskich i Gródku – wykonanie tych prac nie byłoby możliwe gdyby nie efektywne pozyskiwanie środków zewnętrznych. Jak podkreślił wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk, najważniejsze jest właściwe diagnozowanie lokalnych potrzeb i konsekwentne dążenie do realizacji obranych celów. Dla małych miejscowości dużą pomocą okazują się rezerwowane na inwestycje środki z budżetu samorządu województwa oraz programy unijne.

 

Gmina Jabłonna Lacka zdobyła fundusze w ramach PROW 2007-2013, dodatkowo, dofinansowanie pozyskane w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych „OSP-2011”, pozwoliło na zakup specjalistycznego samochodu bojowego na potrzeby jednostki w Bujałach-Mikoszach.

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska pogratulowała władzom gminy skutecznego aplikowania o środki zewnętrzne. Pozyskanie i prawidłowe wykorzystanie dodatkowych funduszy nie tylko stwarza możliwości dynamicznego rozwoju małych miejscowości, ale przede wszystkim świadczy o przedsiębiorczości i odpowiedzialności całej lokalnej społeczności – podsumowała.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 650

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.