Aktualności

Czerpiemy z norweskich doświadczeń

2011.12.08 09:15 , aktualizacja: 2012.02.23 13:05

Autor: Konrad Wojnarowski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

7 grudnia br. w Hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Wypracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod integracji danych katastralnych, mapy zasadniczej i Bazy Danych Topograficznych oraz modernizacja usług publicznych świadczonych przez Służbę Geodezyjną i Kartograficzną”.

 

W konferencji uczestniczył marszałek Adam Struzik, który podsumował realizację głównych celów  projektu, wskazując na poprawę jakości prowadzenia, udostępniania i aktualizowania publicznych rejestrów geodezyjnych zarządzanych przez Służbę Geodezyjną i Kartograficzną. Marszałek przybliżył kilkuletnią historię projektu, który wdrażany jest od 2007 roku, a termin jego zakończenia upływa 30 kwietnia 2012 r. Podziękował także za współpracę Głównemu Geodecie Kraju, Samorządowi Powiatu Piaseczyńskiego, Samorządowi Miasta Płocka, a przede wszystkim The Norwegia Mapping and Cadastre Authority, bez których projekt byłby niemożliwy do zrealizowania.

 

Rezultaty projektu w zakresie harmonizacji i integracji danych zarządzanych przez Służbę Geodezyjną i Kartograficzną przedstawili Geodeta Województwa Mazowieckiego Krzysztof Mączewski, zastępca dyrektora Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Ewa Janczar, Geodeta Powiatu Piaseczyńskiego Monika Jaroszewska oraz p.o. Geodety Miasta Płocka Danuta Jędrzejak.

 

W 2005 r. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Dyrektor Generalny The Norwegia Mapping and Cadastre Authority Knut Flathen podpisali list intencyjny o wzajemnej współpracy. Beneficjent czerpie z doświadczeń norweskiej służby geodezyjnej i kartograficznej, związanych z realizacją projektu „Cyfrowa Norwegia – wspólna podstawa do generowania wartości dodanej dla społeczeństwa”. W ramach przedsięwzięcia przeprowadzono m.in. kilkanaście cykli szkoleń, adresowanych do przedstawicieli administracji publicznej poziomu powiatowego, wojewódzkiego całego kraju oraz szczebla centralnego Służby Geodezyjnej i Kartograficznej, prowadzonych w formie szkoleń bezpośrednich, jak też e-laerningu.

 

W konferencji uczestniczyli również Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, Starosta Piaseczyński Jan Dąbek, Główny Geodeta Kraju Jolanta Orlińska oraz przedstawiciele samorządów terytorialnych i świata nauki.    

  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski

Liczba wyświetleń: 1013

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.