Aktualności

Nowe karetki dla „Meditransu”

2011.12.08 13:20 , aktualizacja: 2012.02.24 09:19
Autor: Konrad Wojnarowski (na podst.mat.Biura Prasowego), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.Eliza Albrechcińska
fot.Eliza Albrechcińska
fot.Eliza Albrechcińska
fot.Eliza Albrechcińska

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” wzbogaciła się o dziesięć nowoczesnych, specjalistycznych ambulansów sanitarnych. W uroczystym przekazaniu samochodów,  8 grudnia br., wziął udział marszałek Adam Struzik.

 

Nowe samochody marki Merces Benz, każdy o wartości 492 tys. zł,  trafią do poszczególnych oddziałów WSPRiTS „Meditrans”: Żoliborz – Marymont, Raszyn, Wawer – Oś. Międzylesie, Marki, Otwock, Białołęka – Piekiełko, Mokotów – Oś. Stegny, Targówek – Oś. Podgrodzie, Białołęka – Żerań Wschodni oraz Ursus.

 

Wszystkie karetki są wyposażone w ponadstandardowy sprzęt medyczny. Znajduje się w nich m.in. najnowszy model defibrylatora z wbudowanym modułem do teletransmisji danych zapisu EKG z zespołów ratownictwa medycznego do Oddziału Kardiologicznego WSPRiTS „Meditrans” w Warszawie. Dyżurujący tu lekarz kardiolog-konsultant zdecyduje jakiej pomocy należy udzielić choremu i do którego szpitala powinien zostać przetransportowany. 

 

Ponadto każdy samochód posiada urządzenie do mechanicznego ucisku klatki piersiowej AutoPulse. Sterowany mikroprocesorem czujnik automatycznie określa wielkość, kształt i opór klatki piersiowej pacjenta, wyliczając siłę konieczną do uzyskania właściwej głębokości uciśnięć.

 

Oddanie do użytku nowych pojazdów pozwoli na podniesienie zdolności operacyjnej do realizacji zadań stawianych przed dysponentem Państwowego Ratownictwa Medycznego zarówno w zakresie zapewnienia całodobowej gotowości zespołów ratownictwa medycznego, jak też określonych wymagań technicznych samochodu bazowego oraz przedziału medycznego wraz z wyposażeniem.

 

Nowe ambulanse, wyposażone w najnowszej generacji sprzęt medyczny wpłyną także na podniesienie jakości świadczonych usług medycznych na rzecz mieszkańców Warszawy i okolic oraz znacząco podniosą komfort codziennej, ciężkiej pracy personelu zespołów ratownictwa medycznego.

Liczba wyświetleń: 1065

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.