Aktualności

Informatyzacja szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim

2011.12.15 10:50 , aktualizacja: 2012.02.23 12:38

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Nowodworski szpital czekają zmiany na miarę XXI wieku. Dzięki unijnemu dofinansowaniu możliwy będzie m.in. zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego i specjalistycznego oprogramowania. Pozwoli to na szybkie przekazywanie informacji pomiędzy poszczególnymi komórkami czy podgląd wyników badań. 14 grudnia br. umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski i członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

 

Kolejny szpital na mapie województwa postawił na nowoczesne rozwiązania informatyczne. Efekty – dostęp do Internetu, zakup sprzętu komputerowego, usprawnienie pracy we wszystkich komórkach, mniejsze zużycie materiałów, efektywniejsze wykorzystanie zasobów i, co najważniejsze, sprawniejszy przepływ informacji. Decyzję o przyznaniu środków szpitalowi w Nowym Dworze Mazowieckim w ramach RPO WM podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego.

 

Placówka wzbogaci się o nowoczesny sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne oraz urządzenia i oprogramowanie sieciowe. Zakupione zostanie także oprogramowanie wspomagające pracę całego szpitala, począwszy od gospodarki materiałami, lekami i badaniami, poprzez kadry, płace, finanse oraz wspomaganie nadzoru kierowników i kadry decyzyjnej szpitala. Zdalne zlecanie, podgląd wyników badań laboratoryjnych, wystawianie faktur za zrealizowane usługi – to tylko niektóre udogodnienia wynikające z informatyzacji.

 

Poprawi się także bezpieczeństwo szpitala i pacjentów. Dzięki pomocy unijnej placówka zaopatrzona zostanie w sieć logiczną i elektryczną z zabezpieczeniem przed awarią dostaw energii. Montaż obejmie wszystkie budynki SZPZOZ (Przychodnie, Budynek Główny, Laboratorium, Pogotowie, Administracja, RUM). Sieć logiczna składać się będzie z sieci szkieletowej i sieci lokalnych – wszystkie zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem. Budynki znajdujące się poza lokalami przy ul. Miodowej 2, zostaną połączone szybką siecią bezprzewodową. We wszystkich pomieszczeniach należących do SZPZOZ w Nowym Dworze Mazowieckiem będzie łącznie 171 punktów sieciowych.

 

Projekt pod nazwą: „Kompleksowa informatyzacja Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowym Dworze Mazowieckim” będzie realizowany w obiektach:

- w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Miodowej 2,

- w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Paderewskiego 7,

- w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Mieszka I 28,

- w Zakroczymiu przy ul. Rynek,

- w Cząstkowie Mazowieckim,

- w Kazuniu Polskim.

 

Beneficjent: Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowym Dworze Mazowieckim

Tytuł projektu: Kompleksowa informatyzacja Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowym Dworze Mazowieckim

Całkowita wartość projektu: 2 761 499,69 zł

Kwota dofinansowania: 2 347 274,73 zł

Działanie 2.1. Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu

  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM

Liczba wyświetleń: 1935

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.