Aktualności

Kreatywnie na Targowej

2011.12.22 15:30 , aktualizacja: 2012.02.23 11:28
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot. Biuro Prasowe
fot. Biuro Prasowe
fot. Biuro Prasowe

Sektor kreatywny jest jedną z najlepiej rozwijających się branż polskiej gospodarki. Dzięki preumowie, którą 22 grudnia br. podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz dyrektor Biura Funduszy Europejskich m.st. Warszawy Maciej Fijałkowski, kreatywni przedsiębiorcy z Warszawy będą mieć swoje miejsce na biznesowej mapie stolicy. W zabytkowej kamienicy na Pradze powstanie Centrum Kreatywności Targowa 56.

 

– To bardzo ważny projekt dla rozwoju całego województwa. Po pierwsze dlatego, że jest skierowany do przedsiębiorców, których mamy na Mazowszu wielu i których zawsze wspieramy. Po drugie stawia na kreatywne i innowacyjne rozwiązania, a to właśnie dzięki nim Mazowsze ma szansę szybko się rozwijać. I po trzecie – będzie realizowany na warszawskiej Pradze, która potrzebuje rewitalizacji i właśnie takich inwestycji – podkreślił wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Centrum Kreatywności powstanie w odnowionej kamienicy przy ul. Targowej 56. Młode firmy z branży kreatywnej znajdą tam m.in.: preferencyjne stawki czynszu, szkolenia oraz usługi doradcze i informacyjne, dostęp do wspólnej infrastruktury technicznej i serwisowej. Zadaniem Centrum będzie również ścisła współpraca z instytucjami otoczenia biznesu, przedstawicielami środowisk kreatywnych, wsparcie innowacyjnych projektów oraz  przedsiębiorstw działających w sektorach kreatywnych.

 

Centrum Kreatywności, poza ułatwieniem rozpoczęcia działalności gospodarczej nowym podmiotom, będzie prowadziło szeroko zakrojoną działalność na rzecz rozwoju gospodarki kreatywnej w Warszawie. Stanie się miejscem spotkań uczestników stołecznego rynku kreatywnego. To tu zadomowi się, cieszący się rosnącą popularnością, cykl spotkań Creative Mikser. W planach Centrum jest też organizowanie wydarzeń promujących ten sektor przez pokazywanie jego wytworów, na wzór realizowanego aktualnie projektu „Salon Artystów Rzemiosła”, promującego wyroby rzemiosła artystycznego.

 

Lokalizacja Centrum jest nieprzypadkowa. Od kilku lat prawobrzeżna Warszawa coraz częściej określana jest mianem artystycznego zagłębia stolicy. Centrum Kreatywności wpisuje się w działania władz miasta zmierzające do umocnienia pozycji Pragi jako dzielnicy kreatywnej, przyjaznej sztuce i twórcom.

 

Planowane przedsięwzięcie polegać będzie na rewitalizacji i rozbudowie wpisanej do rejestru zabytków kamienicy przy ul. Targowej 56 w Warszawie. Zarówno budynek frontowy, jak i oficyna zostaną zaadaptowane na cele biurowo-usługowe. Na poszczególnych kondygnacjach Centrum znajdą się pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne oraz wystawiennicze. Zgodnie z przygotowaną wstępną koncepcją architektoniczną, planowana inwestycja będzie zajmowała około 2800m2 powierzchni użytkowej. Czas realizacji: 2011-2014

 

Tytuł projektu: Warszawska Przestrzeń Technologiczna – Centrum Kreatywności Targowa 56

Całkowita wartość projektu: 30 000 000

Kwota dofinansowania: 25 500 000

Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa

Liczba wyświetleń: 828

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.