Aktualności

Spotkanie świąteczne w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim

2011.12.22 14:25 , aktualizacja: 2012.02.23 11:31

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

21 grudnia br. w Sokołowie Podlaskim w spotkaniu z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięła udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Podczas wizyty wręczono dzieciom prezenty świąteczne, a ich opiekunom certyfikaty ukończonego szkolenia dla członków rodzin osób niepełnosprawnych zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych.

 

Podstawowy cel warsztatów tointegracja osób niepełnosprawnych z najbliższym środowiskiem i społecznością lokalną oraz zwiększanie ich aktywności życiowej i zaradności osobistej. Zadaniem opiekunów jest podnoszenie umiejętności pracy z osobami niepełnosprawnymi, w tym sprawowanie nad nimi opieki i udzielanie pomocy w procesie rehabilitacji.

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podziękowała za konsekwentną realizację tak potrzebnej inicjatywy. Podkreśliła, jak ważne jest reagowanie na potrzeby innych. Osoby niepełnosprawne są pełnoprawnymi obywatelami, a prowadzone m.in. w Sokołowie Podlaskim warsztaty pomagają im uwierzyć we własne siły i aktywnie włączać się w codzienne życie lokalnych społeczności.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 511

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.