Aktualności

Święty Mikołaj odwiedził dzieci z Domu Samotnej Matki w Starej Białej

2011.12.23 14:30 , aktualizacja: 2012.02.23 11:18

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Samochody, klocki, lalki, gry edukacyjne, ale także ciepłe ubrania i słodycze przyniósł Święty Mikołaj dzieciom z Domu Samotnej Matki w Starej Białej (pow. płocki). 23 grudnia br. w rozdawaniu prezentów Mikołajowi pomagał marszałek Adam Struzik.

 

Dzieci obdarowane zostały dużymi paczkami, w których znalazło się wszystko, o co prosiły w listach do Świętego Mikołaja. Podarunki przygotowali pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie podczas specjalnej, bożonarodzeniowej akcji. Mali podopieczni najbardziej ucieszyli się z otrzymanych zabawek, ale wśród prezentów nie zabrakło także ciepłych ubrań na zimę, kosmetyków pielęgnacyjnych, pieluch oraz słodyczy.

 

Paczki przygotowali pracownicy UMWM oraz jednostek podległych. Akcja zbiórki prezentów wśród pracowników Urzędu została przeprowadzona po raz szósty. Jak co roku,urzędnicy starali się spełnić wszystkie marzenia dzieci. Prezenty zbierano już od połowy listopada. Można je było wrzucać do dużych czerwonych worków wystawionych w budynkach Urzędu w Warszawie oraz w siedzibach delegatur na całym Mazowszu. W tym roku, dzięki zaangażowaniu i hojności pracowników Urzędu, do dzieci z pięciu mazowieckich domów dziecka i domów samotnej matki trafi blisko 150 paczek pełnych niespodzianek.

  • fot. Biuro Prasowe
  • fot. Biuro Prasowe
  • fot. Biuro Prasowe
  • fot. Biuro Prasowe
  • fot. Biuro Prasowe

Liczba wyświetleń: 1101

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.