Aktualności

Adam Struzik „Zasłużonym dla Gminy Chorzele”

2011.12.30 12:10 , aktualizacja: 2012.02.23 11:17

Autor: Michał Wiśnicki/UMiG Chorzele, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. arch. UMiG Chorzele
  • fot. arch. UMiG Chorzele
  • fot. arch. UMiG Chorzele
  • fot. arch. UMiG Chorzele
  • fot. arch. UMiG Chorzele
  • fot. arch. UMiG Chorzele

29 grudnia br., podczas wspólnego spotkania rad powiatu przasnyskiego oraz miasta i gminy Chorzele, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik odebrał statuetkę królowej Bony – nagrodę „Zasłużony dla Gminy Chorzele”.

 

Przyznanie marszałkowi tego wyróżnienia jest podziękowaniem za wieloletnie wspieranie gminy ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Decyzja o wyborze tegorocznego laureata była jednogłośna. Podczas laudacji wygłoszonej przez przewodniczącego Rady Miejskiej Dariusza Brzezickiego zebrani mogli usłyszeć, ile inwestycji w tym regionie zostało zrealizowanych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim i Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych. Gospodarze podkreślali, że tak dynamiczny rozwój nie byłby możliwy, gdyby nie postawa marszałka, który dba o zrównoważony rozwój całego Mazowsza, a nie tylko obszarów metropolitalnych.

 

W imieniu społeczeństwa Chorzeli nagrodę wręczyli burmistrz Beata Szczepankowska i przewodniczący rady Dariusz Brzezicki. Marszałek serdecznie podziękował za przyznane wyróżnienie i jednocześnie podkreślił pracę samorządów wszystkich szczebli nakierowaną na rozwój lokalny. I to właśnie władzom samorządowym miasta i gminy Chorzele oraz powiatu przasnyskiego zadedykował swoje trofeum.

 

Nagroda „Zasłużony dla Gminy Chorzele” została ustanowiona w 2008 roku jako wyraz uznania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do rozwoju miasta i gminy Chorzele. W poprzednich latach wyróżnienie to otrzymywali działacze społeczni, naukowcy, a także lokalne stowarzyszenie. W gronie laureatów znalazł się też starosta przasnyski Zenon Szczepankowski.     

 

Podczas czwartkowego spotkania marszałek złożył gratulacje zakładom opieki zdrowotnej z terenu powiatu przasnyskiego, wyróżnionym przez starostwo za wzorowo wykonywaną pracę na rzecz lokalnego społeczeństwa. Pogratulował również stypendystom powiatu przasnyskiego, których w obecnym roku akademickim wspiera starostwo powiatowe. Nieco wcześniej Adam Struzik obejrzał tereny tworzonej obecnie chorzelskiej podstrefy Przasnyskiej Strefy Gospodarczej, a także wziął udział w otwarciu drogi powiatowej prowadzącej z Chorzeli do miejscowości Budki.

Liczba wyświetleń: 1020

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.