Aktualności

Zmodernizowana droga w gminie Krasne

2012.01.02 15:35 , aktualizacja: 2012.02.23 10:20
Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska
fot. arch. UG Krasne
fot. arch. UG Krasne
fot. arch. UG Krasne

30 grudnia br. w Krasnem (pow. przasnyski) oddano do użytku przebudowaną drogę gminną. W uroczystości wzięła udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Inwestycja obejmowała modernizację drogi gminnej Zielona – Niesiobędy – Milewo Rączki oraz Zielona – Brzozowo o łącznej długości 4,87 km. W ramach zadania poszerzono jezdnię, przebudowano nawierzchnię asfaltową, chodniki oraz zatoczkę postojową. Wartość przedsięwzięcia to ok. 3 mln zł, z czego 85 proc. kosztów udało się pokryć w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (RPO WM 2007-2013, Priorytet III, Działanie 3.1).

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska pogratulowała władzom gminy efektywnego pozyskiwania środków zewnętrznych. Dzięki tego typu działaniom udało się zrealizować na Mazowszu wiele inwestycji, niezwykle ważnych dla lokalnych społeczności. Członek Zarządu wyraziła nadzieję, że wykonane prace wpłyną nie tylko na podwyższenie komfortu podróżowania, ale przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców gminy.

Liczba wyświetleń: 764

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.