Aktualności

2,5 mln zł na rozbudowę ośrodka integracyjnego w Serocku

2012.01.10 14:05 , aktualizacja: 2012.02.23 09:54

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Już niedługo działające w Serocku „Centrum Opieki, Wychowania, Terapii” powiększy swoją siedzibę. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej zostanie wyremontowany, i wzbogacony o niezbędne wyposażenie, m.in. zabytkowy budynek znajdujący się na terenie ośrodka.

 

10 stycznia br. umowę w sprawie dofinansowania projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja Integracyjnego Centrum Opieki, Wychowania, Terapii dla dzieci, młodzieży i dorosłych "gorszych szans" z Regionu Mazowieckiego” podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz beneficjent, czyli Krajowy Komitet Wychowania Resocjalizującego.Całkowita wartość inwestycji to przeszło 4,1 mln zł, z czego unijne wsparcie wyniesie ponad 2,5mln zł.

 

Głównym elementem projektu jest gruntowny remont zabytkowego budynku, który znajduje się na terenie ośrodka. Zostanie on docieplony, wyremontowane będą balkony i tarasy. W projekcie przewidziano również budowę łącznika wraz z przebudową klatki schodowej. Wymienione zostaną także okna, drzwi, podłogi oraz instalacja elektryczna. Dodatkowo budynek zostanie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach projektu zmodernizowane i rozbudowane będzie także nabrzeże. Wybudowana zostanie nowa przystań, odpowiadająca potrzebom ośrodka oraz pomost. Ponadto będą zakupione dwie, dostosowane do przewozu dzieci, łodzie typu DZ z napędem motorowym, wraz z niezbędnym wyposażeniem tj. kamizelkami i kołami ratunkowymi, wiosłami, rzutkami.

 

Łodzie typu DZ mają dwa żagle, są dwumasztowe, z możliwością napędzania silnikiem. Jedna łódź zabiera na pokład od 12 do 14 osób. Jej dużą zaletą jest to, że jest uznawana za bardzo bezpieczną i mało wywrotną, co z punktu widzenia bezpieczeństwa dzieci jest niezwykle istotne.

 

W ramach projektu zmodernizowane będą także, znajdujące się na terenie ośrodka, boiska. Nawierzchnia asfaltowa zostanie zastąpiona warstwą sztucznej trawy. Pojawią się nowe bramki do piłki nożnej, kosze do piłki koszykowej oraz słupki do piłki ręcznej. Zakupiony zostanie nowy sprzęt sportowy oraz hala pneumatyczna, która umożliwi zadaszenie boiska. Zamontowane zostanie też nowe oświetlenie.

 

Projekt przewiduje także remont sześciu domków letniskowych znajdujących się na terenie ośrodka. Oprócz tego powstanie m.in. plac zabaw w formie „wioski indiańskiej”. Teren ośrodka będzie na bieżąco monitorowany. Będzie to możliwe dzięki zakupowi dziesięciu kamer oraz stworzeniu zintegrowanego systemu monitoringu.

  • fot. Anna Groszyk - Książak
  • fot. Anna Groszyk - Książak

Liczba wyświetleń: 732

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.