Aktualności

Wizyta Ambasadora Belgii

2012.01.17 11:50 , aktualizacja: 2012.02.23 09:14

Autor: Dorota Pozorek, Wydział Współpracy Zagranicznej, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

16 stycznia br. Ambasador Belgii w Polsce J.E. Raoul Delcorde złożył wizytę  Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi.

 

Była to pierwsza kurtuazyjna wizyta Ambasadora po utworzeniu nowego rządu w Belgii. Głównym tematem rozmów była współpraca, jaką województwo mazowieckie prowadzi z belgijskimi partnerami, a w szczególności współpraca międzyregionalna pomiędzy Mazowszem a regionem Bruksela-Stolica. Marszałek Adam Struzik przedstawił przebieg dotychczasowej współpracy, podkreślając zaangażowanie obu partnerów i efektywność w realizacji wspólnych projektów. Ambasador wyraził swoje uznanie dla wspólnych osiągnięć obu regionów. Uczestnicy spotkania omówili również temat zbliżającej się 20 rocznicy powstania Belgijskiej Izby Gospodarczej w Polsce. Nasz kraj jest partnerem gospodarczym Belgii plasującym się na dziesiątym miejscu w rankingu wymiany handlowej.

 

Bruksela-Stolica to ważny region partnerski, przy którego wsparciu województwo mazowieckie – jako jedno z pierwszych polskich województw – otworzyło swoje biuro przedstawicielskie w Brukseli. W kontaktach bilateralnych z regionem Bruksela-Stolica tematem dominującym, realizowanym na podstawie kilkuletnich szczegółowych programów współpracy,  jest ochrona środowiska. Ponadto realizowane są wspólne projekty i przedsięwzięcia w zakresie kultury, turystyki i gospodarki.

 „Porozumienie miedzy Województwem Mazowieckim a Regionem Bruksela-Stolica o Współpracy Międzyregionalnej” podpisane zostało  24 października 2001r. w Brukseli.

  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski

Liczba wyświetleń: 883

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.