Aktualności

Nowy samochód dla sochaczewskiej straży pożarnej

2012.01.20 15:40 , aktualizacja: 2018.09.18 14:49

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

20 stycznia br. marszałek Adam Struzik wziął udział w uroczystym przekazaniu samochodu ratowniczo-gaśniczego Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Na zakup auta Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 200 tys. zł.

 

Nowy samochód posiada funkcję ograniczania stref skażeń chemiczno-ekologicznych. Wyposażony jest m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 5 tys. litrów oraz autopompę o wydajności 3200 l/min. Koszt zakupu to blisko 800 tys. zł. Środki na ten cel przekazali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (399 tys. zł), Samorząd Województwa Mazowieckiego (200 tys. zł), Urząd Miasta Sochaczew (150 tys. zł) oraz Urząd Gminy w Iłowie (50 tys. zł).

 

Samorząd województwa od lat wspiera działania zarówno PSP jak i mazowieckich oddziałów OSP. Dzięki wygospodarowanemu wsparciu finansowemu w latach 2006-2010 zakupiono łącznie 553 samochody, które efektywnie usprawniają pracę strażaków. Komendy powiatowe i miejskie PSP w ciągu ostatnich czterech lat otrzymały sprzętna łączną kwotę ponad 9,5 mln zł. Dzięki tym środkom możliwy był zakup specjalistycznego sprzętu, łodzi motorowych oraz 65 samochodów pożarniczych różnego typu – lekkich, średnich i ciężkich.

 

W listopadzie 2011 r. podpisane zostało porozumienie pomiędzy Samorządem Województwa Mazowieckiego, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej i samorządami lokalnymi. Dzięki niemu strażacy z Warszawy, Makowa Mazowieckiego, Mławy, Sochaczewa, Szydłowca i Płońska wzbogacą się ododatkowe pojazdy oraz specjalistyczny sprzęt. Jednostki PSP zostały wytypowane na podstawie zebranych danych i analizy potrzeb przeprowadzonej przez Mazowiecką Wojewódzką Komendę Państwowej Straży Pożarnej.

  • Pobierz: fot. Dariusz Wypierowski
  • Pobierz: fot. Dariusz Wypierowski
  • Pobierz: fot. Dariusz Wypierowski
  • Pobierz: fot. Dariusz Wypierowski
  • Pobierz: fot. Dariusz Wypierowski

Liczba wyświetleń: 690

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.