Aktualności

Nowy samochód bojowy w gminie Sterdyń

2012.01.23 13:55 , aktualizacja: 2012.02.24 09:23

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Druhowie z gminy Sterdyń (pow. sokołowski) wzbogacili się o nowy samochód bojowy. Auto przekazano 21 stycznia br. podczas spotkania strażaków-ochotników z samorządowcami w Dzięciołach Dalszych. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Zakup samochodu bojowego został dofinansowany w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim „OSP-2011” kwotą 50 tys. zł.

 

Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska podkreśliła, że wspieranie jednostek OSP to jedno z priorytetowych działań samorządu województwa. Sprawny specjalistyczny sprzęt jest niezwykle ważny podczas akcji ratowniczo-gaśniczych – nie tylko wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracy druhów, ale także zwiększa skuteczność podejmowanych działań – dodała. Podziękowała strażakom-ochotnikom za odwagę, poświęcenie i gotowość niesienia pomocy potrzebującym.

 

Na terenie gminy Sterdyń funkcjonuje 11 jednostek OSP, które liczą obecnie 304 członków czynnych, 25 wspierających oraz 42 honorowych. Wszystkie jednostki wchodzą w skład Związku OSP RP. Działają tu również dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: dziewcząt i chłopców.

  • fot. UG Sterdyń
  • fot. UG Sterdyń
  • fot. UG Sterdyń
  • fot. UG Sterdyń
  • fot. UG Sterdyń
  • fot. UG Sterdyń
  • fot. UG Sterdyń

Liczba wyświetleń: 909

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.