Aktualności

Nowoczesna okulistyka w Warszawie

2012.01.24 13:55 , aktualizacja: 2012.02.23 08:24
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot. Hanna Maliszewska
fot. Hanna Maliszewska
arch. CM MAVIT

Okulistyczny ośrodek Centrum Medycznego MAVIT poszerzył swoją działalność dzięki wsparciu unijnemu. Decyzję o dofinansowaniu rozbudowy i wyposażeniu placówki podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość inwestycji to ponad 4,8 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wyniesie przeszło 570 tys. zł.

 

Centrum Medyczne MAVIT na warszawskich Bielanach to ośrodek prowadzący od 2000 r. badania oraz zabiegi okulistyczne. W ubiegłym roku placówka nie tylko zyskała dodatkowe miejsce do prowadzenia swojej działalności, ale przebudowała je i wyposażyła w specjalistyczny sprzęt o najwyższych standardach. Dzięki temu znacząco poprawiła się jakość zabiegów (w tym usuwania zaćmy) oraz rozszerzono zakres wykonywanych usług m.in. o witrektomię i operacje jaskry.

 

Przebudowie uległy nowo wynajęte pomieszczenia, które zostały przystosowane do przeprowadzania diagnostyki, zabiegów oraz operacji o najwyższym standardzie usług. Powstał nowy blok operacyjny ze stropem laminarnym, wyposażony w niezbędny sprzęt – autoklaw kasetowy, sterylizator, aparat do znieczuleń oraz kardiomonitory. Zakupiono system przeznaczony do operacji witrektomii (zabiegów wykonywanych przy schorzeniach ciała szklistego i siatkówki) orazusuwania zaćmy. Bardzo często zdarza się, że pacjent musi poddać się obu tym zabiegom jednocześnie, dlatego sprzęt wielofunkcyjny jest niezbędnym wyposażeniem. W sali operacyjnej, wybudzeniowej oraz pokojach pobytowych rozprowadzono instalację gazów medycznych.

 

Poza tym placówka wzbogaciła się o wysokiej klasy sprzęt do diagnostyki – tonometry bezkontaktowe (urządzenia do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego), projektor znaków, dioptromierz (do pomiaru mocy soczewek lub szkieł okulistycznych), lampę szczelinową (do badania wewnętrznych struktur oka).

 

Dodatkowo powstało archiwum dokumentacji medycznej, na które zagospodarowano podpiwniczenia. Zmodernizowano również pomieszczenia socjalne dla pracowników.

 

Umowę na dofinansowanie projektu podpisali 24 stycznia br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz prezes Zarządu Centrum Medycznego MAVIT Sp. z o.o. Andrzej Mądrala.

 

Tytuł projektu: Dostosowanie infrastruktury NZOZ Centrum Medyczne MAVIT do obowiązujących przepisów prawa poprzez rozbudowę o blok operacyjny i oddział szpitalny wraz z zakupem nowoczesnego sprzętu okulistycznego, poprawiającego jakość świadczonych usług

Całkowita wartość projektu: 4 806 502,14 zł

Kwota dofinansowania: 570 207,95 zł

Beneficjent: Centrum Medyczne MAVIT Sp. z o.o.

Działanie 7.1. Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia

Liczba wyświetleń: 796

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.