Aktualności

Pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw RP

2002.09.27 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

W dniu 21 września 2002 roku, w sali posiedzeń Senatu RP, odbyło się pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Zgromadzenie Ogólne liczy 64 członków, którymi są: przewodniczący sejmików województw, marszałkowie województw i po dwóch radnych wybranych przez sejmiki. Tym samym, po trzech latach starań, udało się doprowadzić do wyłonienia wspólnej reprezentacji województw.

Na posiedzeniu tym dokonano wyboru władz Związku tj. pięcioosobowego Zarządu i trzyosobowej Komisji Rewizyjnej.

Do Zarządu Związku wybrani zostali: Włodzimierz Nieporęt (Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, SLD) – Prezes Zarządu, Grzegorz Grzelak (Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, PO) i Edward Hunek (Marszałek Województwa Lubelskiego, PSL) – Wiceprezesi Zarządu oraz Ryszard Ostrowski (Przewodniczący Sejmiku Śląskiego, UW) i Edmund Suchodolski (Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, AWS) - Członkowie Zarządu. W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Lucyna Andrysiak (Przewodnicząca Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego, SLD), Jan Grzesiek (Przewodniczący Sejmiku Wielkopolskiego, PSL) i Ryszard Galla (Marszałek Województwa Opolskiego, Mniejszość Niemiecka).

Głównym zadaniem nowo wybranego Zarządu będzie przygotowanie kolejnego posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego, które odbędzie się po jesiennych wyborach samorządowych.

Liczba wyświetleń: 616

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.