Aktualności

Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał ofiarom wrześniowej tragedii w Biesłanie czek o wartości 20 tys. zł

2004.12.21 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

20 grudnia w Teatrze Polskim w Warszawie (podczas gali wręczenia Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego) Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał symboliczny czek – o wartości 20 tys. zł – ofiarom wrześniowej tragedii w Biesłanie. Czek odebrała delegacja Republiki Północnej Osetii - Alanii Federacji Rosyjskiej: Aza Bydtajeva – Dyrektor Dziecięcej Szkoły Artystycznej im. Tawasijewa we Władykawkazie oraz Galina Ivanova – Asystent Mera Władykawkazu ds. Kultury i Public Relations.
Przekazane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na psychologiczną rehabilitację ofiar tragedii i ich rodzin, rozwój dziecięcej twórczości artystycznej oraz poprawę warunków nauczania w szkole w Biesłanie.

Po uroczystości wręczenia Nagrody Marszałka we foyer Teatru Polskiego odbyła się wystawa prac dzieci z Biesłanu. Rysunki te będą następnie prezentowane w instytucjach kulturalnych Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 471

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.