Aktualności

W Mrozach powstaje nowa hala sportowa

2012.02.03 13:35 , aktualizacja: 2012.02.23 08:03
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch.UG w Mrozach
fot.arch.UG w Mrozach
fot.arch.UG w Mrozach

Nie tylko uczniowie zespołu szkół w Mrozach (powiat miński), ale i mieszkańcy gminy będą mieć w przyszłym roku nową halę sportową. Dotychczas zmodernizowano budynki szkolne. Całość prac to koszt 10,2 mln zł, dotacja unijna wyniesie ponad 8,7 mln zł. 3 lutego br. umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz Wójt Gminy Mrozy Dariusz Jaszczuk.

 

Prace nad podniesieniem standardów placówki rozpoczęły się od zmian w obecnym budynku zespołu szkół. W 2009 r. ocieplono dach i ściany gmachu głównego szatni, wymieniono okna, wyremontowano elewację oraz dotychczasową, zastępczą salę gimnastyczną, która po powstaniu hali sportowej stanie się aulą szkolną.

 

Najważniejszą zmianą będzie hala sportowa – jedyny taki obiekt w całej gminie Mrozy – której oddanie planowane jest na I kwartał 2013 r. Jej budowa rozpoczęła się w roku ubiegłym. Projekt zakłada dobudowanie do istniejącego obiektu szkoły hali sportowej składającej się z dwóch części. W pierwszej z nich będą się mieścić sala gimnastyczna z boiskiem o wymiarach 20x40 m, zaplecze higieniczno-sanitarne (cztery zespoły przebieralni i natrysków) oraz widownia na antresoli, przewidziana na 400 miejsc. Druga część to trzykondygnacyjny segment, w którym znajdować się będzie zaplecze gastronomiczne i socjalne, pokoje rekreacyjne oraz sale ćwiczeń. Całość zajmie 3020,1 m2 powierzchni użytkowej.

 

Wybudowane będą dwie windy obsługujące wszystkie poziomy na wysokości od parteru do II piętra, w tym poziom szatni pod widownią. Przy schodach prowadzących z poziomu szatni na poziom boiska zainstalowany zostanie podnośnik przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Do każdego wejścia do budynku prowadzić będą pochylnie zewnętrzne. Dzięki tym rozwiązaniom obiekt będzie w pełni dostępny m.in. dla osób na wózkach i mających problemy z poruszaniem się.

 

Zrealizowana inwestycja będzie idealnym miejscem do organizacji imprez ponadlokalnych i ogólnokrajowych – sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych.

 

 

Tytuł projektu:Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci, młodzieży z terenów wiejskich oraz poprawa oferty sportowo-rekreacyjnej skierowanej do mieszkańców gminy poprzez modernizację i rozbudowę istniejącej bazy sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Mrozach

Całkowita wartość projektu: 10 287 580,85 zł

Kwota dofinansowania: 8 732 976,69 zł

Beneficjent: Gmina Mrozy

Liczba wyświetleń: 867

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.