Aktualności

Futsal Orlik Cup

2012.02.06 09:25 , aktualizacja: 2014.12.19 11:14

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Akademia piłkarska „Orliki” Jeruzal (powiat miński) już po raz VIII zorganizowała otwarty turniej piłki nożnej Futsal Orlik Cup. 5 lutego zawodnikom kibicowała członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Głównym celem imprezy jest wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży uzdolnionych piłkarsko, popularyzacja piłki nożnej i zasad fair play oraz propagowanie idei wychowania przez sport.

 

W turnieju trwającym 5 dni udział wzięły zespoły chłopców oraz dziewcząt zgłoszone przez uczniowskie kluby sportowe. Akademia piłkarska Orliki corocznie z powodzeniem organizuje zawody dla drużyn z całej Polski.

 

Wręczając medale zwycięzcom, Ewa Orzełowska pogratulowała sportowcom talentu i pasji, z jaką traktują tę dyscyplinę sportu. Organizatorom natomiast – cennej inicjatywy, jaką jest zdrowy rozwój poprzez aktywny tryb życia, oraz pomysłu na atrakcyjne zagospodarowanie wolnego czasu.

 

Uczniowski Klub Sportowy został powołany w 1999 r. przy Szkole Podstawowej w Jeruzalu. Od tego czasu jest organizatorem zajęć i treningów dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu mińskiego.

 

Wydarzenie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 863

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.