Aktualności

Nowa sala gimnastyczna dla płońskich uczniów

2012.02.09 14:35 , aktualizacja: 2012.02.23 08:04

Autor: Dorota Łucja Cichocka (na podst. materiałów Biura Prasowego), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej Zespół Szkół Ogólnokształcących w Płońsku wzbogacił się o nową salę sportową oraz budynek, w którym znajduje się m.in. biblioteka wraz z czytelnią. Całkowity koszt inwestycji to ponad 4,3 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniosło przeszło 3,6 mln zł. W uroczystym otwarciu obiektu 9 lutego br. wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących tworzą gimnazjum i największe, a przy tym najlepsze pod względem dydaktycznym, liceum ogólnokształcące w powiecie. Uczy się w nim młodzież z powiatów: płońskiego, ciechanowskiego, nowodworskiego oraz płockiego, w tym młodzież niepełnosprawna. Jak dotąd brak sali gimnastycznej w placówce skutkował odpłatnym korzystaniem z miejskiej hali sportowej, gdzie realizowane były zajęcia wychowania fizycznego dla ponad 880 uczniów.

 

Dzięki realizacji projektu wybudowane zostały sala gimnastyczna oraz budynek socjalno-dydaktyczny. Nowe obiekty z istniejącym budynkiem szkoły zostały połączone łącznikiem. Trzypiętrowy budynek dydaktyczno-socjalny został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na parterze powstały przebieralnie, natryski, magazyn sprzętu sportowego oraz sanitariaty. Na pierwszym piętrze znalazły się biblioteka z czytelnią oraz antresola z widokiem na salę gimnastyczną, a na drugim piętrze – dwa pomieszczenia dydaktyczne.

 

Nowa sala sportowa o wymiarach: 44 m x 22 m x 8,9 m została wyposażona w podstawowy sprzęt sportowy do uprawiania dyscyplin halowych, takich jak koszykówka czy siatkówka. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie w niej płyt dźwiękochłonnych, które zredukują pogłos powstający podczas zawodów.

  • fot. archiwum Starostwa...
  • fot. archiwum Starostwa...
  • fot. archiwum Starostwa...

Liczba wyświetleń: 896

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.