Aktualności

Kolejna inwestycja w powiecie łosickim

2012.02.10 08:25 , aktualizacja: 2012.02.22 14:27

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

fot. Tomasz Napiórkowski
fot. Tomasz Napiórkowski

9 lutego br. w Klimczycach w gm. Sarnaki (pow. łosicki) otwarto nową oczyszczalnię ścieków. W uroczystości udział wzięła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska pogratulowała władzom gminy zakończenia tak ważnej społecznie inwestycji. Szczególnie cenne jest, że do realizacji przedsięwzięcia udało się pozyskać środki z funduszy unijnych. Nowa oczyszczalnia ścieków pozwoli efektywnie chronić środowisko naturalne oraz zasoby czystej wody, a to przekłada się na jakość życia wszystkich mieszkańców gminy.

 

Koszt budowy oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej w powiecie łosickim – we wsiach Kózki, Binduga, Klimczyce to ponad 3,5 mln zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków PROW 2007-2013 w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”.

Liczba wyświetleń: 666

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.