Aktualności

Festiwal Produktów Regionalnych

2012.02.13 12:10 , aktualizacja: 2012.02.22 11:39

Autor: Agnieszka Zdanowicz-Dolata, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

11 lutego br. w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu po raz piąty Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zorganizowała Festiwal Produktów Regionalnych. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali wiceprzewodnicząca sejmiku Bożenna Pacholczak i wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Tegoroczna uroczystość odbyła się pod znakiem karnawału, zapustów i kusaków. W imprezie wzięły udział koła gospodyń wiejskich oraz zespoły folklorystyczne, reprezentujące gminy objęte „Lokalną Strategią Rozwoju”: Ciepielów, Gózd, Iłża, Jastrzębia, Jedlnia-Letnisko, Kazanów, Pionki, Przyłęk, Tczów i Zwoleń.

 

Uczestnicy festiwalu zaprezentowali się w krótkich programach artystycznych oraz dwóch konkursach „Stoisko miłe dla oczu” i  „Kusaki z LGD”.

 

Imprezę uświetniły występy artystyczne, wspólne śpiewy, tańce, a także degustacja tradycyjnych staropolskich dań i przystawek. 

 

– Przedsięwzięcie jest doskonałą okazją do animacji środowisk wiejskich, a także kultywowania i przekazywania młodszym pokoleniom ludowych tradycji, zwyczajów oraz wierzeń – podsumował tegoroczną wizytę w Zwoleniu wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

Liczba wyświetleń: 1078

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.