Aktualności

Wspólny Bilet utrzymany

2012.02.29 13:05 , aktualizacja: 2012.03.08 13:48

Autor: opr. Mariusz Rudnicki, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

fot.arch.ZTM
fot.arch.ZTM

Mieszkańcy powiatu wołomińskiego będą mogli w dalszym ciągu podróżować pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie biletów ZTM. 29 lutego br. wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski wziął udział w spotkaniu, podczas którego podpisano porozumienie o współpracy w tym zakresie.

 

Porozumienie w sprawie Wspólnego Biletu będzie obowiązywało do końca czerwca 2016 roku, z możliwością przedłużenia o kolejne 4 lata, czyli aż do 2020 roku.

 

Zasady funkcjonowania Wspólnego Biletu nie zmienią się dla pasażerów z Zielonki, Kobyłki i Wołomina. Natomiast mieszkańcy Ząbek, korzystający z komunikacji kolejowej będą zobowiązani posiadać bilety na II strefę biletową (po wejściu w życie uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie przeniesienia przystanku granicznego na linii kolejowej z Ząbek na Dworzec Wileński).

 

W pociągach Kolei Mazowieckich będą honorowane bilety ZTM od dobowego „wzwyż” (dobowe, 3-dniowe, 30-dniowe, 90-dniowe oraz Bilet Seniora) oraz wszystkie uprawnienia do przejazdów bezpłatnych lub ulgowych, które obowiązują w komunikacji organizowanej przez ZTM. Kontrolą biletów oraz windykacją należności za przejazd bez biletu zajmować się będą pracownicy Kolei Mazowieckich.

 

Współpraca pomiędzy powiatem wołomińskim a ZTM dotyczyć będzie również ustalania rozkładu jazdy.

Liczba wyświetleń: 604

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.