Aktualności

Mazowieckie modernizacje docenione

2012.02.29 14:30 , aktualizacja: 2012.03.08 13:00

Autor: Dorota Łucja Cichocka (na podst. materiałów Biura Prasowego), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

29 lutego br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie z mazowieckimi laureatami i finalistami XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”. Mazowieckim laureatom i finalistom pogratulował marszałek Adam Struzik.

 

Do finału XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku” zakwalifikowało się osiem obiektów z Mazowsza, w tym pięć z Warszawy i okolic, dwa z regionu płockiego i jeden z regionu radomskiego. Cztery z nich otrzymały nagrody.

 

Tytuł „Modernizacji Roku 2010” z terenu Mazowsza otrzymali: w kategorii „Obiekty sportu i rekreacji” – Modernizacja VIII Ogrodu Jordanowskiego przy ul. Suwalskiej 13 w Warszawie, w kategorii „Tereny zielone” – Rewitalizacja Parku na Wzgórzu Tumskim od Katedry do Hotelu Starzyńskiego przy ul. Tumska – ul. Teatralna w Płocku. Projekt Modernizacja bezpiecznych placów zabaw przy Przedszkolach Miejskich w Legionowie otrzymał nagrodę Ministerstwa Edukacji Narodowej. Natomiast Modernizacja i rozbudowa wraz z infrastrukturą Szkoły Podstawowej nr 206 i Szkoły Specjalnej przy ul. Bartniczej w Warszawie została wyróżniona w kategorii „Obiekty szkolnictwa”.

 

Do finału zakwalifikowały się także: modernizacja przestrzeni publicznej poprzez odnowę rynku w Drobinie (w powiecie płockim), modernizacja ulicy Ambasadorowej na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Tysiąclecia w Otwocku, modernizacja i rozbudowa Oczyszczalni Ścieków przy ul. Kozienieckiej w Głowaczowie (w powiecie kozienickim), oraz modernizacja Pałacu Branickich na potrzeby Biura Stołecznego i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków przy ul. Nowy Świat 18/20 w Warszawie.

 

Konkurs Modernizacja Roku, organizowany jest od 1999 r. przez Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego, przy współudziale Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa oraz Związku Powiatów Polskich. W nagrodę laureaci otrzymują tytuł „Modernizacja Roku” oraz statuetkę. Do XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku” zgłoszono aż 823 obiekty budowlane z całej Polski, z czego 106 zakwalifikowało się do finału.

  • ot. Dorota Ł. Cichocka
  • fot. Dorota Ł. Cichocka
  • ot. Dorota Ł. Cichocka
  • ot. Dorota Ł. Cichocka
  • ot. Dorota Ł. Cichocka
  • ot. Dorota Ł. Cichocka
  • ot. Dorota Ł. Cichocka
  • ot. Dorota Ł. Cichocka

Liczba wyświetleń: 571

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.