Aktualności

O przyszłości ratownictwa medycznego na Mazowszu

2012.03.08 10:15 , aktualizacja: 2012.03.09 12:30

Autor: Mariusz Rudnicki, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

7 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego  w Warszawie odbyło się spotkanie wicemarszałka Krzysztofa Grzegorza Strzałkowskiego z Prezydium Konwentu Starostów Województwa Mazowieckiego.

 

Wspólnie dyskutowano nad planowanymi przez Wojewodę Mazowieckiego zmianami w zakresie rejonów operacyjnych i miejsc stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność zmian w Zespołach Ratownictwa Medycznego w celu dostosowania ich do wymogów stawianych przez NFZ w związku m.in. ze środkami łączności, wyposażeniem i kadrami, tak aby zapewnić najwyższą jakość i niezawodność świadczonych usług.

 

Podkreślono równiez konieczność reorganizacji w Stacjach Pogotowia Ratunkowego, podległych Samorządowi Województwa Mazowieckiego tak aby mogły one startować w konkursach ofert na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

  • fot. Mariusz Rudnicki
  • fot. Mariusz Rudnicki
  • fot. Mariusz Rudnicki
  • fot. Mariusz Rudnicki

Liczba wyświetleń: 916

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.