Aktualności

Nowa droga w Wiskitkach oddana do użytku

2012.03.30 14:50 , aktualizacja: 2012.04.02 12:54

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

30 marca br. marszałek Adam Struzik wziął udział w uroczystym otwarciu ul. Kościuszki w Wiskitkach (powiat żyrardowski). Droga została zmodernizowana dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach RPO WM. Wsparcie wyniosło ponad 1,8 mln zł.

 

W ramach projektu przebudowana została ulica Kościuszki wzdłuż Placu Wolności, na którym skupia się lokalna działalność gospodarcza, instytucje publiczne oraz aktywność społeczna mieszkańców gminy Wiskitki.

 

Prace budowlane prowadzone były na 600-metrowym odcinku drogi. Obejmowały one m.in. korektę szerokości jezdni oraz wykonanie nowej nawierzchni. Na skrzyżowaniu z drogą powiatową powstało małe rondo, a na placu przed kościołem wydzielono miejsca parkingowe. Wybudowano również odwodnienia i kanalizację deszczową wraz z przepompownią. Oprócz tego powstały nowe chodniki, skarpy oraz oświetlenie.

 

Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 3,2 mln zł, z czego ponad 1,8 mln zł pochodziło z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

  • Pobierz: fot. archiwum UMWM
  • Pobierz: fot. archiwum UMWM
  • Pobierz: fot. archiwum UMWM
  • Pobierz: fot. archiwum UMWM
  • Pobierz: fot. archiwum UMWM
  • Pobierz: fot. archiwum UMWM

Liczba wyświetleń: 587

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.