Aktualności

Przygotowanie do budowy mostu na Wiśle w miejscowości Kamień

2012.04.12 10:40

Autor: Mariusz Rudnicki, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

11 kwietnia br. w Opolu Lubelskim odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów województwa mazowieckiego i lubelskiego a także władz powiatów opolskiego oraz lipskiego. Władze Mazowsza reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Celem spotkania było omówienie planowanej inwestycji, tj. mostu na rzecze Wiśle, w miejscowości Kamień, mającego połączyć powiaty opolski i lipski. Inwestycja realizowana będzie przez Samorząd Województwa Lubelskiego przy wsparciu środków z Programu Operacyjnego – Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013.

 

Ponieważ przeprawa ta jest równie ważna dla Mazowsza, zarząd województwa podjął się finansowego wsparcia inwestycji, w formie dotacji celowej na realizację zadania pod nazwą „Budowa mostu na Wiśle w m. Kamień wraz z budową dróg dojazdowych”.

 

Most w Kamieniu stanie się ważnym szlakiem komunikacyjnym pomiędzy graniczącymi województwami. Połączenie mostowe to jednak przede wszystkim lepsza współpraca samorządów lokalnych, dla których granica na Wiśle bez sprawnej przeprawy utrudnia zarówno wymianę gospodarczą jak i kulturalną. Aktualnie realizacja inwestycji jest na etapie zbierania ofert na wykonanie robót. Planowany termin zakończenia prac inwestycyjnych to koniec roku 2014.

  • fot. Leszek Baranowski
  • fot. Leszek Baranowski
  • fot. Leszek Baranowski
  • fot. Leszek Baranowski

Pliki do pobrania

Rozmiar: 2965 kB, Liczba pobrań: 599, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 1307

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.