Aktualności

Atrakcyjna dolina Liwca

2012.04.13 14:00

Autor: Mariusz Rudnicki, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

12 kwietnia br. w Tłuszczu (pow. wołomiński) otwarto Szlak Ekologiczno-Przyrodniczy Doliną Liwca, realizowany w ramach projektu Program Aktywności Turystycznej i Rozwoju Obszaru Liwca (PATROL). Podczas uroczystej konferencji podsumowano przebieg prac związanych z przygotowaniem szlaku.  W spotkaniu wziął udział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Zasadniczym celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej Doliny Liwca oraz propagowanie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich. Podkreślono również potrzebę aktywnej ochrony przyrody i harmonijnego współżycia człowieka ze środowiskiem. W ramach przedsięwzięcia przeprowadzone zostały badania i analizy służące inwentaryzacji zasobów lokalnych, które można wykorzystać w działalności turystycznej. Przygotowane „Studium zagospodarowania turystycznego doliny Liwca” stało się podstawą do opracowania Szlaku Ekologiczno-Przyrodniczego Doliną Liwca.

 

Szlak skupia w sobie miejsca i obiekty położone w najbliższym sąsiedztwie Liwca (do 10 km). Daje możliwość poznania przyrodniczych oraz endogenicznych walorów tego obszaru i zachęca turystów do częstszych wizyt w regionie. Wart podkreślenia jest też jego dydaktyczny charakter, nawiązujący do europejskiego i polskiego dorobku z zakresu walorów ekologiczno-przyrodniczych i antropogenicznych.

 

Projekt PATROL to wynik współpracy trzech lokalnych grup działania – „Kapitał - Praca - Rozwój”, „Równiny Wołomińskiej” oraz „Bądźmy Razem”.

Liczba wyświetleń: 652

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.