Aktualności

Polscy uczniowie z Litwy z wizytą na Mazowszu

2012.05.10 11:20 , aktualizacja: 2012.05.11 14:03

Autor: Paweł Pniewski, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Mariusz Rudnicki
  • fot.Mariusz Rudnicki
  • fot.Mariusz Rudnicki
  • fot.Mariusz Rudnicki

Zwiedzanie Starego Miasta, Traktu Królewskiego, Muzeum Fryderyka Chopina oraz Sejmu RP – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla polskich uczniów z Wilna, przebywających w Polsce.

 

Podczas czterodniowej wizyty na Mazowszu, młodzież z polskiej Szkoły Średniej im. Władysława Syrokomli w Wilnie, dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego w Warszawie, miała możliwość nieodpłatnego zwiedzenia Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Muzeum Archeologicznego, Muzeum Niepodległości oraz uczestniczenia w warsztatach malowania na szkle w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. W programie wizyty znalazł się również spacer po Łazienkach Królewskich oraz wyjazd na rancho pod Nasielsk.

 

W organizację wizyty gości z Litwy włączył się Samorząd Województwa Mazowieckiego, przygotowując wspólnie z Radą Miasta Marki program pobytu. Z młodzieżą oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach Anną Jusińską, spotkał się wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski. Na zakończenie wizyty wręczył dzieciom paczki z upominkami.

 

Rewizyta uczniów z Marek w Wilnie planowana jest jesienią bieżącego roku.

Liczba wyświetleń: 657

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.