Aktualności

Wygodniej i bezpieczniej w DPS w Ołdakach

2012.05.11 11:15 , aktualizacja: 2012.05.11 12:39

Autor: Mazowiecka Jednosta Wdrażania Programów Unijnych, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka


Kompleksowy remont trzech budynków wchodzących w skład Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach będzie możliwy dzięki przyznanej przez Zarząd Województwa Mazowieckiego dotacji unijnej w wysokości ponad pół miliona złotych. Umowę na realizację projektu podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk, członek zarządu Janina Ewa Orzełowska oraz przedstawiciele powiatu pułtuskiego.

 

- Podpisujemy umowę na projekt specyficzny, skierowany do ludzi. Każdy człowiek ma prawo do godnego życia, w godnych warunkach. Cieszę się, że właśnie ten dom zostanie zmodernizowany dzięki unijnym środkom. Dzięki funduszom praca tutaj będzie bardziej przyjazna i choć trudna, to dająca satysfakcję – powiedziała członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

- Pensjonariusze tego Domu Pomocy Społecznej zasługują na godne życie, te pieniądze są właśnie tutaj bardzo potrzebne – podsumował  wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

Dom Pomocy Społecznej w Ołdakach zapewnia całodobową opiekę osobom dorosłym niepełnosprawnym intelektualnie i przewlekle chorym psychicznie. Obecnie przebywa w nim ponad 100 pensjonariuszy w wieku od 19 do 74 lat. Większość osób porusza się samodzielnie, część na wózku inwalidzkim, za pomocą kul czy o lasce. Aby dostosować obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych, a co za tym idzie poprawić jakość życia jego mieszkańców, przeprowadzony zostanie kompleksowy remont trzech budynków: głównego, „Rodzinka” oraz kotłowni. W budynku głównym zostanie wyremontowana część sanitarno-higieniczna, a także osiem łazienek znajdujących się w pokojach. Przewidziano również remont siedmiu sal oraz stołówki. Na zewnątrz wybudowane zostaną rampy i pochylnie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W budynku „Rodzinka”, w którym przebywają osoby przewlekle chore psychicznie, zostanie wymieniona stolarka okienna. We wszystkich trzech obiektach będzie wyremontowany dach oraz elewacja.

Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 630 tys. zł, z czego dofinansowanie z Unii – ponad 536 tys. zł. Projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, Działanie 7.3 Infrastruktura służąca pomocy społecznej.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 845

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.