Aktualności

Otwarcie kompleksu biurowo-produkcyjnego w Płocku

2012.05.18 15:10 , aktualizacja: 2012.05.18 15:23

Autor: Konrad Wojnarowski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Kompleks biurowo-produkcyjny usytuowany na terenie III strefy płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego to nawet kilkaset nowych miejsc pracy. Inwestycja została oddana do użytku 18 maja br.

 

Marszałek serdecznie podziękował za zaproszenie na uroczystość i zarazem dodał, że ten nowoczesny obiekt spełnia wysokie standardy europejskie i jest największym ze zrealizowanych dotychczas przedsięwzięć.

 

Zdaniem marszałka Adama Struzika, innowacyjny charakter tej inwestycji wpisuje się m.in. w zapisy Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego, która mówi o wdrażaniu nowoczesnych technologii z zakresu odnawialnych źródeł energii. Marszałek dodał również, że parki przemysłowe i technologiczne są miejscami, w których dzięki zgromadzeniu firm oraz wspierających je placówek badawczo-naukowych wspierany jest rozwój innowacyjności na Mazowszu. Wyraził zadowolenie, że Płock stawia na rozwój i nowoczesność. Serdecznie gratulował ukończenia realizacji tak ważnej i imponującej inwestycji, podkreśli też, że otwarcie kompleksu biurowo-produkcyjnego w sposób znaczący wpłynie na wszechstronny rozwój infrastruktury, budownictwa, przemysłu w mieście i w całym regionie, dając jednocześnie kilkaset nowych miejsc pracy.

 

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPPT) jest obszarem inwestycyjnym zarządzanym przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny Spółkę Akcyjną. Obejmuje powierzchnię ponad 200 hektarów z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, na której współistnieją trzy powiązane ze sobą komponenty: park przemysłowy, park technologiczny i park naukowo-badawczy.


PPPT jest wspólnym przedsięwzięciem władz samorządowych Miasta Płocka i PKN ORLEN S.A., powołanym do tworzenia atrakcyjnych warunków dla rozwoju przedsiębiorstw.
 

  • fot. Krzysztof Dąbrowski
  • fot. Krzysztof Dąbrowski

Liczba wyświetleń: 537

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.