Aktualności

Pierwszy przejazd pociągu Kolei Mazowieckich na Lotnisko Chopina

2012.05.18 15:55 , aktualizacja: 2012.05.18 16:12

Autor: Biuro Rzecznika Prasowego,, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. arch. KM
  • fot. arch. KM
  • fot. arch. KM
  • fot. arch. KM
  • fot. arch. KM

18 maja br. odbył się pierwszy próbny przejazd pociągu spółki Koleje Mazowieckie nowo wybudowaną łącznicą na Lotnisko Chopina. W przejeździe wziął udział m.in. wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

O godz. 10.16 nowoczesny pociąg typu Elf wyruszył z Dworca Warszawa Wschodnia. Przejazd miał na celu przeprowadzenie prób technicznych oraz zapoznanie maszynistów z trasą.

 

Pociągi spółki Koleje Mazowieckie, po otwarciu tunelu kolejowego prowadzącego na Lotnisko Chopina, będą kursowały na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Lotnisko Chopina. W połowie lipca, po otwarciu lotniska w Modlinie, pociągi KM będą kursować także między obydwoma portami.

 

- Połączenie kolejowe między Lotniskiem Chopina i, już wkrótce rozpoczynającym pracę, lotniskiem w Modlinie jest przykładem rozwoju możliwości transportu w naszym regionie. Pasażer, który przyleci na wybrane lotnisko będzie mógł kontynuować podróż z drugiego, korzystając z bezpośredniego dojazdu pociągiem KM. Dzięki Kolejom Mazowieckim chcemy także przybliżyć oba porty mieszkańcom Mazowsza, by w przyszłości bez przeszkód mogli swobodnie docierać na lotniska– powiedział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Linię będą obsługiwać nowoczesne pociągi typu Elf, które już od września 2011 roku kursują po mazowieckich szlakach. W pojazdach znajduje się prawie 190 miejsc siedzących, a także dodatkowe półki na bagaż. Pojazdy są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób podróżujących z małymi dziećmi (posiadają m.in. przewijaki dla niemowląt).

 

Zakup pociągów został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko działanie 7.3 Transport miejski w obszarach metropolitalnych.

Liczba wyświetleń: 761

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.