Aktualności

Filia GOK w Starym Krzesku otwarta

2012.05.21 10:10 , aktualizacja: 2012.05.21 10:20

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W Starym Krzesku w Gminie Zbuczyn (powiat siedlecki) uroczyście otwarto i poświęcono filię Gminnego Ośrodka Kultury. Wyposażenie placówki wraz z adaptacją terenu na cele rekreacyjno-kulturalne zostało wsparte środkami z Unii Europejskiej w ramach PROW 2007-2013 kwotą niemal 370 tys. zł.

 

W programie uroczystości, które odbyła się 20 maja, znalazło się wiele ciekawych wydarzeń, m.in.: występy zespołów ludowych, oraz występy artystyczne i kabaretowe. Na sąsiadującym z ośrodkiem wielofunkcyjnym boisku rozegrano zawody sprawnościowe i sportowe dla dzieci i dorosłych.

 

Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska pogratulowała władzom gminy realizacji inwestycji i wyraziła nadzieję, że będzie ona służyć wszystkim mieszkańcom. Podkreśliła, że placówka jest miejscem ważnym i społecznie potrzebnym. Dla najmłodszych to ciekawa alternatywa spędzania wolnego czasu po dopieka dorosłych, młodzież może tu odpocząć i rozwijać swoje zainteresowania.

 

- Ośrodek jest centrum życia społeczno-kulturalnego, integrującym lokalną społeczność – podsumowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska. Pogratulowała także władzom gminy skuteczności w aplikowaniu o środki unijne, dzięki którym mogą być realizowane tak ważne i potrzebne przedsięwzięcia.
 

Liczba wyświetleń: 797

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.