Aktualności

Szkoła z tradycjami

2012.05.21 09:25 , aktualizacja: 2012.05.22 14:43

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Od drewnianej placówki z trzema oddziałami do nowoczesnego kompleksu edukacyjno-sportowego – Zespół Oświatowy w Borowiu (pow. garwoliński) świętuje 125-lecie. Jubileusz stał się okazją do uhonorowania szkoły Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.

 

Uroczystości rocznicowe rozpoczęto mszą świętą w intencji uczniów i pracowników placówki. Podczas oficjalnego spotkania gościom przybliżono historię szkoły. Nie zabrakło także występów artystycznych.

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, która w imieniu marszałka wręczyła honorowe odznaczenie, pogratulowała całej społeczności szkolnej jubileuszu. Podziękowała władzom gminy, dyrekcji i gronu pedagogicznemu za zaangażowanie w rozwój placówki. Dzięki wspólnym staraniom i skutecznemu aplikowaniu o środki unijne udało się nie tylko, w sposób atrakcyjny dla dzieci, zmodernizować siedzibę szkoły, ale także wybudować kompleks boisk sportowych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. - Wierzę, że dotychczasowe sukcesy będą motywacją do dalszej pracy na rzecz rozwoju oświaty w regionie – podsumowała członek zarządu.

 

Obchody jubileuszowe połączone ze zjazdem absolwentów odbyły się 19 maja br.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 543

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.