Aktualności

Majowe posiedzenie Sejmiku

2012.05.21 15:35 , aktualizacja: 2012.05.23 09:09

Autor: Justyna Michniewicz, Kancelaria Sejmiku, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Sejmik Województwa Mazowieckiego, na posiedzeniu 21 maja br., przyjął m.in. stanowisko w sprawie współfinansowania Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Z inicjatywą skierowania do ministra kultury i dziedzictwa narodowego stanowiska w sprawie współfinansowania zespołu „Mazowsze” wystąpiła sejmikowa Komisja Kultury i Dziedzictwa Narodowego, podkreślając, iż „ponad półwieczna działalność artystyczna zespołu na wszystkich kontynentach spowodowała, iż jest on dzisiaj ambasadorem kultury polskiej”.

 

Radni przyjęli również zmiany w uchwale budżetowej na 2012 rok oraz nowe statuty Teatru Dramatycznego w Płocku, Teatru Polskiego w Warszawie i Warszawskiej Opery Kameralnej. Uchwalono zmiany w statucie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, wynikające z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Wprowadzono także zmiany do Regulaminu określającego wysokość stawek dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego, mieszkaniowego, za wysługę lat i za warunki pracy, szczegółowe warunki ich przyznawania, sposób obliczania niektórych innych składników wynagrodzenia nauczycieli, podział środków oraz wysokość nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego i nagród dyrektorów placówek.

 

Podczas posiedzenia przedstawiona została także informacja o sytuacji w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. Barbary Borzym w Radomiu, a także o stanie sanitarno-epidemiologicznym województwa mazowieckiego za 2011 rok. Wysłuchano również sprawozdania z działalności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie za 2011 rok.

  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski

Liczba wyświetleń: 1781

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.