Aktualności

II Forum „Strategia dla Kultury”

2012.05.24 12:00

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. Milena Szymańska
Fot. Milena Szymańska
Fot. Milena Szymańska

Już po raz drugi przedstawiciele świata kultury oraz regionalnych instytucji mieli okazję wymienić doświadczenia oraz wspólnie pracować nad nowymi kierunkami rozwoju kultury na Mazowszu. Dyskusja toczyła się podczas Forum „Strategia dla Kultury”. Z uczestnikami spotkał się m.in. Wiesław Raboszuk, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

 

Podczas rozmowy poruszono kwestię relacji Mazowsza z Warszawą, nowych edukacyjnych wyzwań stojących przed kulturą oraz roli kultury w budowaniu kapitału społecznego w regionie. Konferencja miała również na celu zainicjowanie prac nad wyznaczeniem nowych kierunków, docelowych obszarów oddziaływania polityki kulturalnej regionu, które zostaną wykorzystane przy tworzeniu regionalnej Strategii Kultury Województwa Mazowieckiego.

 

W spotkaniu o charakterze roboczej debaty, które odbyło się 23 maja br. w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, wzięli udział przedstawiciele parlamentu, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządowych instytucji kultury, samorządów mazowieckich, mazowieckich domów kultury oraz animatorzy kultury. 

Liczba wyświetleń: 561

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.