Aktualności

Jarmark Tumski po raz czwarty

2012.05.25 14:00 , aktualizacja: 2012.05.25 14:30

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Już po raz czwarty w Płocku odbywa się Jarmark Tumski. Na mieszkańców miasta czeka szereg atrakcji: festiwal katarynek, jarmark smaków, teatry uliczne, przedstawienia plenerowe, parady, pokazy, wystawy oraz wiele niespodzianek dla najmłodszych.

 

Uroczyste otwarcie Jarmarku, w którym uczestniczył m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, miało miejsce 25 maja br. przed siedzibą Muzeum Mazowieckiego.

 

Czwarty Jarmark Tumski będzie trwać przez trzy dni – od piątku do niedzieli. W tym roku na odwiedzających czeka wiele rozmaitych atrakcji. Oprócz wystawców reprezentujących antykwariuszy czy domy aukcyjne, będzie tu wielu sprzedawców rękodzieła. Po raz pierwszy podczas jarmarku odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kataryniarzy. Zwiedzający będą mogli podziwiać teatry uliczne m.in. Teatr Trójkąt z Zielonej Góry, parady strażackie, występy Cyganów czy grup cyrkowych.

 

Specjalną ofertę dla uczestników jarmarku przygotowało także Muzeum Mazowieckie, w którym podczas tych trzech dni będzie można podziwiać m.in. wystawę miłośników kolejnictwa „Jarmark Tumski pod parą”, na którą składać się będą: makieta kolejowa, pokaz filatelistyczny „Historia parowozu” i „Kolej w filatelistyce”, pokazy „Akcje towarzystw kolejowych USA” i „Kolej na widokówkach” oraz wystawy „Lampy kolejowe”, „Wagony pocztowe” (modele w skali H0).

 

Z myślą o najmłodszych zaplanowano m.in. rozmaite gry i zabawy. Więcej informacji na temat jarmarku na stronie: http://www.jarmarktumski.pl

  • fot.Krzysztof Dąbrowski
  • fot.Krzysztof Dąbrows
  • fot.Krzysztof Dąbrows
  • fot.Krzysztof Dąbrows
  • fot.Krzysztof Dąbrows
  • fot.Krzysztof Dąbrows
  • fot.Krzysztof Dąbrows
  • fot.Krzysztof Dąbrows

Liczba wyświetleń: 614

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.