Aktualności

Profile zimnogięte z Płocka

2012.05.25 14:25 , aktualizacja: 2012.05.25 14:44

Autor: Anna Dobies, Delegatura w Płocku, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Krzysztof Dąbrowski
  • Fot. Krzysztof Dąbrowski
  • Fot. Krzysztof Dąbrowski

Dzięki pomocy pozyskanej w ramach RPO WM 2007-2013 jedna z mazowieckich firm wdrożyła innowacyjną technologię produkcji kształtów zimnogiętych. W uroczystym zakończeniu IV etapu projektu uczestniczył m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Firma BUDMAT z Płocka, bo o niej mowa od początku swej działalności sukcesywnie rozszerzała zakres świadczonych usług. Nowoczesne sposoby zarządzania, podnoszenie standardów produkcji i umiejętność pozyskiwania nowych klientów, ulokowały przedsiębiorstwo w czołówce producentów stalowych systemów dachowych, elewacyjnych oraz rynnowych w Polsce. Potwierdzeniem najwyższej jakości produktów i usług są liczne certyfikaty pozyskane przez firmę m.in. Certyfikat ISO 9000:2001, ISO 14001:2004,  Certyfikat SSAB oraz wiele innych nagród i wyróżnień.

 

Najnowszy projekt zrealizowany przy wsparciu funduszy unijnych to wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji kształtowników [profili] zimnogiętych C, Z, U, S. W ramach inwestycji uruchomione zostało nowoczesne centrum wytwórcze: profili zimnogiętych - linii profilująco-wykrawającej do produkcji profili zimnogiętych, akcesoriów do profili zimnogiętych wraz z wyposażeniem pomocniczym produkcji, systemem regałów składowych oraz urządzeń załadunkowo-rozładunkowych.

 

W efekcie możliwe jest oferowanie produktów, wykonanych w innowacyjnych technologiach dla odbiorców wymagających profili o wysokim stopniu jakości i powtarzalności geometrii wyrobu, głównie dla firm z branży ogólnobudowlanej w sektorze budownictwa przemysłowego, rolno-przemysłowego oraz użyteczności publicznej.

 

Całkowita wartość projektu: 6 708 398,14 zł.

Kwota dofinansowania z EFRR.: 1 869 553,58 zł.

Kwota dofinansowania z budżetu państwa: 329 921,22 zł.

Liczba wyświetleń: 645

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.