Aktualności

Współpraca w powiecie wołomińskim

2012.05.28 14:55 , aktualizacja: 2012.05.29 15:31

Autor: Mariusz Rudnicki, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

O remontach prowadzonych na drogach wojewódzkich, planach inwestycyjnych w powiecie wołomińskim oraz możliwościach uwzględnienia dodatkowych zadań dyskutowano podczas spotkania w Rejonie Drogowym Wołomin – Nowy Dwór Mazowiecki (RD-5).

 

Z przedstawicielami starostwa oraz burmistrzami i wójtami z terenu powiatu wołomińskiego rozmawiał, 25 maja br., wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski. Spotkanie zorganizowano w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez lokalne samorządy. Jak podkreślono, sprawna realizacja wielu projektów wymaga dobrej komunikacji i rzetelnej informacji. Dlatego tak ważna jest dyskusja dotycząca wspólnie realizowanych przedsięwzięć.

 

Wicemarszałek zwrócił uwagę na założenia polityki regionalnej uwzględnionej w przyszłej perspektywie finansowej UE. Nacisk będzie kładziony na realizację projektów zintegrowanych, interdyscyplinarnych i ponad podziałami terytorialnymi. Z jednej strony będzie to wyzwanie dla samorządów lokalnych, z drugiej natomiast szansa na zacieśnienie współpracy i możliwość dynamicznego reagowania na pojawiające się potrzeby inwestycyjne w regionie – podsumował wicemarszałek.

Liczba wyświetleń: 351

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.